V EDYCJA BIEGU „WIEJSKA 10-TKA”

W dniu 03.10.2021r.  w Nowogródku Pom. odbyła się V EDYCJA BIEGU „WIEJSKA 10-TKA” organizowanego przez Stowarzyszenie Nasza Gromada oraz Sołectwo Nowogródek Pom.
Patronat Honorowy nad biegiem objął Starosta Powiatu Myśliborskiego. Spośród 130 zawodników biorących udział w biegu zwycięzcą w kat. OPEN kobiet została Barbara Pochranowicz (44:50) - Stowarzyszenie Maraton Dębno, a w kat. OPEN mężczyzn Łukasz Hryciuk (Stowarzyszenie Maraton Dębno), który wynikiem 33:30 ustanowił nowy rekord trasy!

Wiejska 10-tka to nie tylko rywalizacja na trasie ale i miłe spędzenie niedzielnego popołudnia na wsi. Ciepły posiłek dla uczestników i kibiców, atrakcje dla dzieci i wspaniała atmosfera sprawiają, że bieg cieszy się coraz większą popularnością, a bieganie jako najbardziej dostępna forma aktywności fizycznej ma coraz więcej zwolenników.