Wielkanocny Turniej dla Dzieci z Ukrainy

W sobotę 9 kwietnia br. w godzinach od 9-13 na Hali Sportowej w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Szarych Szeregów odbył się Wielkanocny Halowy Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci z Ukrainy.

Na zaproszenie organizatora imprezy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Junior Różanki w imprezie wzięła udział reprezentacja dzieci uchodźców z gminy Myślibórz pod opieką Pana Andrzeja Królikowskiego – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Golenicach uczęszczających do tejże szkoły.

Ponadto w turnieju uczestniczyły drużyny z Dolic, Strzelec Krajeńskich oraz Gorzowa Wielkopolskiego.

Podczas sportowych zmagań drużyna z naszego powiatu odniosła dwa zwycięstwa pokonując drużyny z Dolic i Strzelec Krajeńskich oraz zremisowała z drużyną z Gorzowa Wlkp.

W końcowym podsumowaniu turnieju wszyscy zostali zwycięzcami. Każdy z uczestników otrzymał wspaniałe nagrody (m.in. puchar, medal, piłkę nożną oraz paczkę słodkości). Ponadto po turnieju organizatorzy zapewnili wszystkim dzieciom ciepły posiłek, napoje i owoce.

Turniej dla dzieci z Ukrainy był bardzo udany, a zaangażowanie i pracę organizatorów należy ocenić na „Piątkę”.

Dzieci szczęśliwe i zadowolone bezpiecznie wróciły do Ośrodka w Rowie - swojego miejsca zamieszkania.

Tekst: Róża Werocy – Wydział Organizacji i Spraw Społecznych
Foto: LUKS Junior Różanki