XXXV Sesja VI kadencji Rady Powiatu w Myśliborzu

Przewodniczący Rady Powiatu w Myśliborzu informuje, że w dniu 28 czerwca 2021 roku (poniedziałek) o godz. 14:00 odbędzie się w trybie zdalnym XXXV Sesja VI kadencji Rady Powiatu w Myśliborzu.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Sprawozdanie finansowe spółki prawa handlowego Szpital w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. za rok 2020.
  4. Ocena bezpieczeństwa sanitarnego powiatu za rok 2020.
  5. Informacja z działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Myśliborzu za 2020 rok.
  6. Sprawozdanie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – Nadzoru Wodnego w Pyrzycach z działań podejmowanych na terenie Powiatu Myśliborskiego w 2020 roku.
  7. Rozpatrzenie Raportu o stanie Powiatu Myśliborskiego za 2020 rok:
    1.  przedstawienie raportu o stanie Powiatu Myśliborskiego za rok 2020;
    2.  debata nad  Raportem o stanie Powiatu Myśliborskiego;
    3.  podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie udzielenia dla Zarządu     Powiatu w Myśliborzu wotum zaufania.
  8. Absolutorium dla Zarządu Powiatu w Myśliborzu za 2020 rok:
    1.  odczytanie opinii składu Orzekającego RIO w Szczecinie o przedłożonym przez Zarząd Powiatu w Myśliborzu sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu Myśliborskiego w 2020 roku wraz z informacją o stanie mienia;
    2.  odczytanie opinii Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Myśliborzu o wykonaniu budżetu Powiatu w 2020 roku oraz w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Myśliborzu;
    3.  odczytanie opinii Składu Orzekającego RIO w Szczecinie o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Myśliborzu;
    4.  dyskusja;
    5.  podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 rok oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2020 rok;
    6.  podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Myśliborzu za 2020 rok.
  9. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie przyjęcia Programu Rozwoju Powiatu Myśliborskiego na lata 2021-2030.
  10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Myśliborskiego na lata 2021-2033.
  11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie zmiany budżetu Powiatu Myśliborskiego na 2021 rok.
  12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Myślibórz, z przeznaczeniem na odtworzenie budynku mieszkalnego zniszczonego w wyniku pożaru w miejscowości Golczew gmina Myślibórz.
  13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie przystąpienia Powiatu Myśliborskiego jako członka zwyczajnego do Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”.
  14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego.
  15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie pozbawienia kategorii drogi powiatowej niektórych odcinków dróg powiatowych i zaliczenia ich do kategorii dróg gminnych.
  16. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów Starosty Myśliborskiego w ramach „Lokalnego programu spierania edukacji uzdolnionej młodzieży szkół ponadpodstawowych w Powiecie Myśliborskim”.
  17. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej podjęcia działań zmierzających do zrealizowania przebudowy nawierzchni drogi powiatowej nr 2152Z odcinek Ożar-Dziedzice.
  18. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie rozpatrzenia petycji mieszkańców Gminy Boleszkowice oraz użytkowników drogi powiatowej nr 2137Z.
  19. Interpelacje i zapytania radnych.
  20. Sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu.
  21. Sprawozdanie z działań podejmowanych przez Przewodniczącego Rady w okresie międzysesyjnym.
  22. Oświadczenia radnych.
  23. Zamknięcie obrad.

Transmisja z obrad XXXV sesji będzie dostępna na żywo na stronie internetowej Powiatu Myśliborskiego w zakładce „Aktualności”.

Przewodniczący Rady Powiatu
Robert Dudek