Budowa Chodnika w miejscowości Karsko

Budowa chodnika w miejscowości Karsko

Rozpoczęły się prace budowlane związane z realizacją zadania pn. „Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2116Z w m. Karsko”. W ramach realizowanych prac zostanie wybudowany ciąg chodnikowy o długości 245 m. Wraz z chodnikiem zostaną także przebudowane zjazdy indywidualne. Na czas wykonywania robót została wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Z uwagi na powyższe prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót i stosowanie się do tymczasowego oznakowania drogowego.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych położonych na terenie powiatu myśliborskiego w gminach: Barlinek, Dębno i Nowogródek Pomorski”. Koszt modernizacji chodnika w miejscowości Karsko szacowany jest na kwotę 344.664,92 zł. Zadanie jest finansowane z następujących źródeł finansowych:

• Środki własne Powiatu Myśliborskiego w wysokości 144.664,92 zł,
  • Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 3 PGR w wysokości 200.000,00 zł.