Pierwsze posiedzenie Starostów Konwentu Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego VII kadencji.

W dniu 12 lipca 2024 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku odbyło się pierwsze posiedzenie Starostów Konwentu Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego. Powiat Myśliborski reprezentował Starosta Myśliborski Robert Dudek. Funkcję przewodniczącego Konwentu Województwa Zachodniopomorskiego VII kadencji, będzie sprawował Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Z kolei zastępcami przewodniczącego mianowano: Starostę Stargardzką Iwonę Wiśniewską oraz Starostę Wałeckiego Bogdana Wankiewicza. Ponadto Starostowie wybrali swoich przedstawicieli do innych organów, rad i komitetów, w tym m.in. : Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Komitetu Monitorującego RPO WZ, Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Terenowej Rady do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym dla Okręgów Koszalińskiego i Szczecińskiego, czy Wojewódzkiej Rady ds. Potrzeb Zdrowotnych. Po obradach starostowie znaleźli jeszcze chwilę aby zwiedzić RCEEiRJ.