Budowa chodnika w miejscowości Rychnów

Rozpoczęły się prace budowlane związane z realizacją zadania pn. „Modernizacja chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2111Z w m. Rychnów (I etap)”. W ramach realizowanych prac zostanie zmodernizowany ciąg chodnikowy o długości 249 m. Wraz z chodnikiem zostaną także przebudowane zjazdy indywidualne oraz odnowione przejście dla pieszych. Na czas wykonywania robót została wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Z uwagi na powyższe prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych robót i stosowanie się do tymczasowego oznakowania drogowego.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych oraz budowa i modernizacja chodników w gminach: Barlinek, Dębno i Nowogródek Pomorski”. Koszt modernizacji chodnika w miejscowości Rychnów szacowany jest na kwotę 398.435,05 zł. Zadanie jest finansowane z następujących źródeł finansowych:

• Środki własne Powiatu Myśliborskiego w wysokości 158.435,05 zł,
  • Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 3 PGR w wysokości 200.000,00,
  • Dotacja celowa z budżetu Gminy Barlinek w wysokości 40.000,00 zł.

Wydział Dróg
Powiatu Myśliborskiego