Informacja z realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2116Z od miejscowości Krzynka do miejscowości Płonno”

logo RFRD

Zimowa aura nie przeszkodziła w prowadzeniu robót budowlanych na zadaniu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2116Z od miejscowości Krzynka do miejscowości Płonno”, które postępują zgodnie z założonym harmonogramem. W chwili obecnej prowadzone są prace związane z budową chodnika wraz ze zjazdami do sąsiadujących z drogą nieruchomości w miejscowości Krzynka.

Przypominamy, że ramach realizowanego zadania zostanie przebudowana droga powiatowa nr 2116Z na odcinku ok. 1,220 km obejmująca:

1. przebudowę nawierzchni bitumicznej jezdni z poszerzeniem do 6,00 m wraz ze zjazdami,
  2. budowę chodnika w obszarze miejscowości Krzynka;
  3. odtworzenie systemu odwodnienia drogi.

Wartość umowna kontraktu opiewa na kwotę 3.284.517,47 zł, a ostateczny termin zakończenia prac budowlanych wyznaczono na dzień 21.07.2024r. Roboty wykonuje firma Maldrobud Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą w Myśliborzu.

Realizacja tej inwestycji możliwa jest dzięki pozyskaniu w ramach  „Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg” dofinansowania w wysokości 1.576.841,69 zł. Pozostała wartość zadania finansowana jest z budżetu Powiatu Myśliborskiego.