Kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji drogowych dla powiatu myśliborskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

W piątek 1 lipca 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu zostały podpisane umowy, dzięki którym zostaną zrealizowane dwa zadania w zakresie remontu powiatowej infrastruktury drogowej. Sygnatariuszami umowy są Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Starosta Myśliborski Andrzej Potyra oraz Wicestarosta Alicja Prill.

W ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostaną zrealizowane następujące zadania:

1. „Remont drogi powiatowej nr 2136Z na odcinku od miejscowości Dębno do miejscowości Boleszkowice” - Zadanie będzie polegało na wykonaniu remontu drogi powiatowej nr 2136Z na odcinku o długości ok. 8,9 km pomiędzy miejscowościami Dębno-Boleszkowice w zakresie wykonania podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni wraz z profilowaniem poboczy, miejscowym frezowaniem i wyrównaniem nawierzchni. Wartość udzielonego dofinansowania z RFRD wynosi 975.955,95 zł.
  2. „Remont drogi powiatowej nr 2111Z na odcinku od miejscowości Ławy do miejscowości Moczkowo” - Zadanie będzie polegało na wykonaniu remontu drogi powiatowej nr 2111Z na odcinku o długości ok. 13,4 km pomiędzy miejscowościami Ławy (gmina Myślibórz) -Moczkowo (Gmina Barlinek) w zakresie wykonania podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni wraz z profilowaniem poboczy, miejscowym frezowaniem i wyrównaniem nawierzchni. Wartość udzielonego dofinansowania z RFRD wynosi 1.314.094,48 zł.

Realizacja wyżej wymienionych zadań planowana jest w latach 2022-2023.

Warto dodać, że w dniu 25 kwietnia bieżącego roku Powiat Myśliborski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 3.529.031,76 zł  ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z przeznaczeniem realizację inwestycji drogowej pn. „Przebudowa dróg powiatowych nr 2130Zi 2146Z   w miejscowości Różańsko wraz z rozbudową niezbędnej infrastruktury”. W ramach zadania zostaną przebudowane drogi powiatowe nr 2130Z i 2146Z w miejscowości Różańsko na łącznej długości 1,752 km. W ramach przebudowy planuje się m.in.: poszerzenie oraz korektę szerokości jezdni do max. 6 m wraz z poprawą jej nośności, przebudowę istniejących zjazdów, budowę chodnika, budowę zatoki autobusowej, budowę odwodnienia drogi, rekultywację przyległych terenów zielonych. Zadanie planowane jest do realizacji w latach 2022-2023.

Realizacja ww. inwestycji drogowych znacznie poprawi komfort życia w zakresie korzystania  z infrastruktury drogowej oraz znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu.