Konferencja otwierająca nowy program regionalny Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027”.

na zdjęciu znajduje się Starosta Powiatu Andrzej Potyra z prof. Jerzym Buzkiem

W piątek, 31 marca 2023 r. w biurowcu Posejdon Center w Szczecinie odbyła się

Konferencja otwierająca nowy program regionalny  „Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027”.

„Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027” to nowa nazwa programu regionalnego. Zastąpi dotychczasowy Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego.

W spotkaniu wzięli udział kluczowi partnerzy programu: samorządowcy, organizacje społeczne, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki, a także europarlamentarzyści. Powiat Myśliborski reprezentował Starosta Myśliborski Andrzej Potyra i Wicestarosta Alicja Prill.

Gościem honorowym konferencji był prof. Jerzy Buzek, Premier Rządu RP w latach 1997-2001, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego do zainwestowania w różnego rodzaju inwestycje, programy, projekty ma do dyspozycji blisko 8 miliardów złotych z polityki spójności Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/madrze-zainwestujemy-niemal-8-miliardow-zlotych-otwieramy-nowy-rozdzial-dla-pomorza-zachodniego