LXIII Sesja Rady Powiatu w Myśliborzu

Przewodniczący Rady Powiatu w Myśliborzu informuje, że w dniu 28 czerwca 2023 roku (środa) o godz. 10:00 odbędzie się LXIII Sesja Rady Powiatu w Myśliborzu w auli Zespołu Szkół w Myśliborzu przy ul. Za Bramką  8.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Raport o stanie Powiatu Myśliborskiego za 2022 rok:
    1.  przedstawienie raportu o stanie Powiatu Myśliborskiego za rok 2022;
    2.  debata nad  raportem o stanie Powiatu Myśliborskiego;
    3.  podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu w Myśliborzu wotum zaufania.
  4. Rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Myśliborskiego za 2022 rok
    i sprawozdania finansowego:
    1. zapoznanie się z treścią uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie w sprawie wydania opinii o sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu Myśliborskiego za 2022 rok wraz z informacją o stanie mienia;
    2. przedstawienie opinii Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie wykonania budżetu Powiatu Myśliborskiego za rok 2022 oraz wniosku w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu w Myśliborzu;
    3. zapoznanie się z treścią uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie w sprawie opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Myśliborskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2022;
    4.  dyskusja;
    5.  podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego
      za 2022 rok oraz sprawozdania z wykonania budżetu za 2022 rok;
    6.  podjęcie uchwały w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu
      za 2022 rok.
  5. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Myśliborskiego na lata 2023 – 2033.
  6. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie zmiany budżetu Powiatu Myśliborskiego na 2023 rok.
  7. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie w sprawie wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości.
  8. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie udzielenia dotacji z przeznaczeniem na realizowane w 2023 roku prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych lub znajdujących się na obszarze powiatu myśliborskiego.
  9. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie nadania statutu Młodzieżowemu Ośrodkowi Socjoterapii w Myśliborzu oraz Branżowej Szkole I Stopnia Specjalnej.
  10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej wykonania remontu drogi powiatowej nr 2116Z na odcinku Trzcinna – Karsko – do skrzyżowania z drogą wojewódzką DW151.
  11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej podjęcia działań w sprawie modernizacji drogi powiatowej 2116Z na odcinku Karsko-Okunie – DW151 oraz drogi powiatowej Nr 2113Z na odcinku Karsko-Łubianka.
  12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej zabezpieczenia środków w budżecie Powiatu Myśliborskiego na wykonanie remontu drogi powiatowej nr 2116Z na odcinku Chocień-Trzcinna (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 119).
  13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Myśliborzu w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej zabezpieczenia środków finansowych w planie budżetu Powiatu Myśliborskiego na rok 2024 na zadanie związane z wykonaniem nowej nawierzchni odcinka drogi powiatowej nr 2105Z wraz z przebudową przepustu.
  14. Sprawozdanie z działalności Szpitala w Dębnie im. Św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o.o. za 2022 rok.
  15. Sprawozdanie z działalności Szpitala Barlinek Sp. z o.o. za 2022 rok.
  16. Interpelacje i zapytania radnych.
  17. Sprawozdanie z pracy Zarządu Powiatu.
  18. Sprawozdanie z działań podejmowanych przez Przewodniczącego Rady w okresie międzysesyjnym.
  19. Oświadczenia radnych.
  20. Zamknięcie obrad.

Transmisja z obrad LXIII sesji Rady Powiatu Myśliborskiego będzie dostępna na żywo na stronie internetowej Powiatu Myśliborskiego w zakładce „Aktualności”.

Przewodniczący Rady Powiatu
        Robert Dudek