Majowy raport z budowy ścieżek pieszo-rowerowych na terenie Powiatu Myśliborskiego

rfrd

Trwają prace przy budowie dwóch tras pieszo-rowerowych w ciągu dróg powiatowych na terenie gmin Dębno i Myślibórz. W mijającym miesiącu wykonano następujące prace:

1. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej nr 2134Z na odcinku Dębno-Mostno” – na koniec kwietnia zaawansowanie rzeczowe na tej inwestycji wynosiło 8,24%. Do chwili obecnej wykonano wycinkę zieleni kolidującej z przebiegiem ścieżki oraz realizowano prace ziemne przy budowie nasypów w sąsiedztwie obiektu mostowego na rzece Myśla. Jednocześnie rozpoczęto prace przy korytowaniu drogi oraz wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego wraz z przebudową istniejących zjazdów z drogi powiatowej.

ścieżka rowerowa Dębno-Mostno ścieżka rowerowa Dębno- Mostno

ścieżka rowerowa Dębno -Mostno ścieżka rowerowa DM

2. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej nr 2161Z prowadzącej z Myśliborza do miejscowości Klicko” – zrealizowano prace geodezyjne związane z wykonaniem pomiaru inwentaryzacyjnego wszystkich punktów osnowy geodezyjnej w granicach inwestycji. Ponadto rozpoczęto prace związane z korektą linii energetycznej oraz oświetleniowej pozostającej w kolizji z realizowaną inwestycją.

ścieżka rowerowa Myślibórz-Klicko ścieżka rowerowa Myślibórz - Klicko

Realizacja wyżej wymienionych zadań jest finansowana ze środków Powiatu Myśliborskiego przy współudziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) przeznaczonego na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.