Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki z wizytą w Powiecie Myśliborskim

W dniu 22 marca br. roku Starosta Myśliborski Andrzej Potyra gościł Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego.

Organizatorem wydarzenia była Północna Izba Gospodarcza Oddział w Dębnie.

„Od samorządu do samorządności – wzmocnienie współpracy samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami w celu wsparcia rozwoju gospodarczego regionu” – to temat spotkania
z Marszałkiem Senatu RP prof. Tomaszem Grodzkim z samorządowcami z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz przedstawicielami regionalnych organizacji gospodarczych, od którego rozpoczęła się wizyta Marszałka oraz senatora Magdaleny Kochan  w powiecie myśliborskim..

W spotkaniu tym uczestniczyli również posłowie Grzegorz Napieralski i Krystyna Sibińska, Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, radny województwa zachodniopomorskiego Artur Nycz, Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska, Starosta Choszczeński Wioletta Kaszak i  Starosta Gorzowski Magdalena Pędziwiatr. Gościliśmy również burmistrzów i wójtów  reprezentujących samorządy z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Następnie Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki udał się do Dębna, gdzie spotkał się
z młodzieżą ze szkół ponadpodstawowych powiatu myśliborskiego, odwiedził Regionalną Placówkę Opiekuńczo-Terapeutyczną w Dębnie oraz odbył spotkanie z przedsiębiorcami Pomorza Zachodniego i ziemi lubuskiej, którego tematem były zmiany w prawie wspierające rozwój polskiej gospodarki.