Modernizacja drogi powiatowej nr 2115Z na odcinku Golenice-Sarbinowo

Rozpoczęły się prace budowlane związane z realizacją inwestycji pn. „Modernizacja drogi Nr 2115Z Golenice-Czerników - etap I”. W ramach realizowanego zadania na odcinku ok. 1,7 km zostanie odtworzona nawierzchnia bitumiczna jezdni o szerokości 5,00 m i wykonane obustronne pobocze o szerokości 1,00 m umocnione warstwą kruszywa stabilizowanego mechanicznie. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na dzień 29.09.2023 r. Roboty wykonuje firma MALDROBUD Sp. z o.o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Myśliborzu.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych w gminach: Barlinek, Boleszkowice i Myślibórz”. Koszt modernizacji drogi szacowany jest na kwotę 1.831.821,84 zł. Zadanie jest finansowane z następujących źródeł:

• Środki własne Powiatu Myśliborskiego w wysokości 281.821,84 zł,
  • Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 1.400.000,00 zł,
  • Dotacja celowa z budżetu Gminy Myślibórz przyznana w łącznej wysokości 300.000,00 zł przeznaczona na dofinansowanie modernizacji dwóch dróg powiatowych o numerach 2122Z (odcinek Chłopowo–Pniów-Nawrocko Etap I) i 2115Z (odcinek Golenice-Sarbinowo-Czerników Etap I).

Informujemy jednocześnie, że Powiat Myśliborski będzie podejmował starania w celu pozyskania środków finansowych umożliwiających realizację kolejnych etapów modernizacji drogi powiatowej Nr 2115Z.

Wydział Dróg
Powiatu Myśliborskiego