Modernizacja drogi powiatowej nr 2122Z w miejscowości Chłopowo

Rozpoczęły się prace budowlane związane z realizacją inwestycji pn. „Modernizacja drogi Nr 2122Z Chłopowo-Pniów-Nawrocko - I etap”. W ramach realizowanego zadania na odcinku ok. 2,0 km zostanie odtworzona nawierzchnia bitumiczna jezdni o szerokości 5,00 m i wykonane obustronne pobocze o szerokości 1,00 m umocnione warstwą kruszywa stabilizowanego mechanicznie. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na dzień 29.09.2023 r. Roboty wykonuje firma Eurovia Polska S.A.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych oraz budowa chodników w gminach: Dębno, Myślibórz i Boleszkowice”. Koszt modernizacji drogi w Chłopowie szacowany jest na kwotę 2.134.766,74 zł. Zadanie jest finansowane z następujących źródeł:

• Środki własne Powiatu Myśliborskiego w wysokości 584.766,74 zł,
  • Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 3 PGR w wysokości 1.400.000,00 zł,
  • Dotacja celowa z budżetu Gminy Myślibórz przyznana w łącznej wysokości 300.000,00 zł przeznaczona na dofinansowanie modernizacji dwóch dróg powiatowych o numerach 2122Z i 2115Z.

Informujemy jednocześnie, że Powiat Myśliborski podjął starania w celu pozyskania nowych środków finansowych umożliwiających realizację kolejnych etapów modernizacji drogi Nr 2122Z. W tym celu zostały złożone stosowne wnioski o dofinansowanie zadania w ramach ogłoszonych naborów do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.