Najpiękniejszy powiatowy wieniec dożynkowy 2022

Początek września w tradycji polskiej związany jest z dożynkami. To piękna polska tradycja, jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika, kończący okres żniw – wielkiego gospodarskiego trudu. To ukoronowanie wielomiesięcznej pracy gdzie tradycją stała się  wystawa wieńców dożynkowych.

Tegoroczne Dożynki Gminno-Powiatowe organizowane wspólnie z Gminą Myślibórz odbyły się  10 września w Golenicach, gm. Myślibórz.

Zwyczajem corocznych dożynek powiatowych jest  konkurs na „Najpiękniejszy Powiatowy wieniec dożynkowy”, którego celem jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych związanych ze Świętem Plonów.
W tym roku  miejsce I  i  nagrodę w kwocie 1300 zł  otrzymał wieniec wykonany  przez Sołectwo  Rów, Gmina Myślibórz.

Kolejne miejsca zajęli:

II  -  nagrodę o  wartości 1100 zł  otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Bogusław,  Gmina Dębno,

III - nagrodę w wysokości 900 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Trzcinna, Gmina  Nowogródek Pomorski

IV -  nagrodę w wysokości 700 zł otrzymał  wieniec wykonany  przez Sołectwo Rychnów,  Gmina Barlinek,

Wszystkim rolnikom dziękujemy za ich trud i włożoną pracę, życzymy coraz to bogatszych plonów i spotkania na celebracji Święta Plonów w następnych latach.