NOWOCZESNY TOMOGRAF KOMUTEROWY W SZPITALU W DĘBNIE

Szpital w Dębnie im św. Matki Teresy z Kalkuty Sp. z o. o. dzięki wypracowanym środkom finansowym oraz dofinansowaniu ze strony Wspólników Spółki w wysokości: Powiat Myśliborski 500.000,00 zł, Gmina Dębno również 500.000,00 zł, zakupił nowoczesny tomograf komputerowy firmy Siemens Healthineers. Koszt urządzenia to kwota ponad 2.147.000,00 zł.

Tomograf komputerowy zwiększy z pewnością bezpieczeństwo pacjentów z terenu Powiatu Myśliborskiego jak i powiatów ościennych, podniesie jakość wykonywanych usług leczniczych w Szpitalu oraz otworzy szerokie możliwości rozwoju i doskonalenia.

Tomograf trafił do szpitala w dniu wczorajszym, tj. 1 sierpnia br. Obecnie trwają prace montażowe. Sprzęt rozpocznie swoją pracę w drugiej połowie września br. Szpital do tego czasu zobowiązany jest dopełnić wszelkich niezbędnych formalności, uzyskać zgody, wykonać testy odbiorcze, specjalistyczne oraz bezpieczeństwa, jak również przeszkolić personel z obsługi technicznej tomografu.
Do czasu zakontraktowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie badania tomografii komputerowej, sprzęt będzie używany na zasadach komercyjnych.

Szczegółowe informacje w zakresie rejestracji i obsługi pacjentów będą podawane na bieżąco przez Szpital w Dębnie.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej Szpitala oraz strony na Facebooku:

www.facebook.com