Nowy samochód w Domu Pomocy Społecznej w Myśliborzu

W dniu 1 września 2021 r. Starosta Myśliborski Pan Andrzej Potyra oraz Wicestarosta Myśliborski Pani Alicja Prill przekazali w użytkowanie nowy mikrobus dla Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu.

W tym wydarzeniu udział wzięli także Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Myśliborskiego Pani Ewelina Mazurak – Januchowska, Naczelnik Działu Inwestycji i Zamówień Publicznych CUW Pani Renata Wolniak, przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Mieszkańcy    i Pracownicy placówki. Poświęcenia samochodu dokonał ks. Jerzy Tobiasz.

Zadanie „Zakup samochodu do przewozu niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych w Myśliborzu” został zrealizowany w ramach umowy WRR/00214/16/D z dnia 1 września 2020 r. pomiędzy Powiatem Myśliborskim a PFRON Oddział Zachodniopomorski. Powiat Myśliborski otrzymał dofinansowanie w kwocie 90 000 zł. Wkład własny Powiatu to kwota 89 700 zł

Mikrobus służyć będzie 170 mieszkańcom Domu, którzy w przeważającej ilości są osobami niepełnosprawnymi ruchowo (korzystają z chodzików, lasek oraz wózków inwalidzkich). Dzięki nowemu samochodowi wyposażonemu w profesjonalną windę oraz dodatkowy schodek – wyjazdy do lekarza czy na wycieczki będą dla mieszkańców DPS o wiele łatwiejsze.