Oddano do użytku zmodernizowane drogi powiatowe na terenie gmin Boleszkowice, Dębno i Myślibórz

polski ład

W dniu 5 grudnia 2023 roku oficjalnie odebrano i przekazano do użytku 3 inwestycje na drogach powiatowych. Inwestycje zostały wykonane w ramach zadania pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych oraz budowa chodnika w gminach: Dębno, Myślibórz i Boleszkowice”. W ramach umowy wykonano:

1. „Przebudowa drogi nr 1418Z Dębno-Grzymiradz Etap I” – modernizacją został objęty odcinek drogi powiatowej o łącznej długości ok. 0,7 km prowadzącej z Dębna do miejscowości Grzymiradz (gmina Dębno). W ramach zadania wykonano kompleksową przebudowę drogi tj. poszerzono istniejącą jezdnię do wymaganych parametrów, ułożono nową nawierzchnię bitumiczną, przebudowano zjazdy, wykonano kanalizację deszczową. Wartość robót budowlanych wyniosła 3.537.694,10 zł.
  2. „Modernizacja drogi nr 2122Z Chłopowo-Pniów-Nawrocko Etap I” – modernizacją objęto odcinek drogi powiatowej o łącznej długości ok. 2,0 km pomiędzy miejscowościami Chłopowo i Pniów (gmina Myślibórz). W ramach zadania wykonano nową nawierzchnię bitumiczną, utwardzono pobocza i odtworzono system odwodnienia pasa drogowego. Wartość robót budowlanych wyniosła 2.058.919,26 zł.
  3.  „Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2137Z w m. Boleszkowice” – w ramach zadania wybudowano ciąg chodnikowy na długości ok. 0,23 km w miejscowości Boleszkowice (ulica Leśna). Wraz z chodnikiem zostały przebudowane zjazdy z drogi powiatowej. Wartość robót budowlanych wyniosła 194.779,65 zł.

Wykonawcą wszystkich wyżej wymienionych zadań była firma Eurovia Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Bielanach Wrocławskich. Łączna wartość wykonanych robót budowlanych wyniosła 5.791.393,01 zł brutto.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki pozyskaniu w ramach  „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja 2” dofinansowania w wysokości 4.400.000,00 zł.

Wsparcie finansowe udzieliła również Gmina Myślibórz, która przekazała dotację celową w łącznej wysokości 300.000,00 zł z przeznaczeniem na modernizację dwóch dróg powiatowych tj. drogi powiatowej nr 2122Z Chłopowo-Pniów oraz nr Nr 2115Z Golenice-Czerników.