OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POWIATU W MYŚLIBORZU

W związku ze wstrząsającym reportażem Pani Anny Śmigulec pt. „Władcy ciał i umysłów” umieszczonym na portalu Wirtualna Polska w dniu 2 września br., Zarząd Powiatu w Myśliborzu, jako organ prowadzący Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczego w Renicach, podjął czynności celem ponownego dogłębnego wyjaśnienia zdarzeń opisanych w reportażu, w tym zamiarze m.in.: zobowiązał obecną dyrekcję Placówki do powtórnych wyjaśnień opisanych okoliczności, do przeprowadzenia oceny pracy wszystkich nauczycieli (wychowawców) placówki oraz polecił przeprowadzenie kontroli w Placówce.

Zarząd Powiatu wyraża również wolę pełnej współpracy z innymi organami, w tym m.in.
z Zachodniopomorskim Kuratorem Oświaty, oraz na podstawie tekstu reportażu zawiadomi o podejrzeniu popełnienia przestępstwa organy ścigania.

W tej szczególnej sytuacji deklarujemy dodatkowe wsparcie dla wychowanków Placówki, które udzielone zostanie przez powołany w tym celu zespół specjalistów składający się z pediatry, psychologa dziecięcego
i pedagoga.

Zarząd Powiatu zawsze sprzeciwiał się wszelkim formom przemocy w procesie resocjalizacji wychowanków Placówki i na bieżąco reagował na tego rodzaju zdarzenia.

W imieniu Zarządu Powiatu w Myśliborzu

Przewodniczący Zarządu