Otwarcie nowo przebudowanej drogi powiatowej

W związku z zakończeniem realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2125Z od drogi krajowej nr 23 do końca miejscowości Dalsze” w dniu 10 sierpnia 2022 roku odbyło się jej  uroczyste otwarcie.

Przedmiotem zadania inwestycyjnego  była kompleksowa przebudowa drogi powiatowej nr 2125Z na odcinku od skrzyżowania z DK23 do końca miejscowości Dalsze (odcinek o długości 2,39 km). Mieszkańcy gminy Myślibórz od wielu lat oczekiwali na realizację przedmiotowej inwestycji. Droga odgrywa istotne znaczenie w systemie komunikacyjnym gminy Myślibórz, gdyż łączy powiat myśliborski z powiatem gorzowskim, zapewnia główne połączenie dla mieszkańców Dalszego z siedzibą Gminy Myślibórz oraz stanowi dojazd do dużego przedsiębiorstwa jakim jest Eko-Myśl Sp. z o.o.

Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczęły się już w 2017 r., kiedy zlecono opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej. Dzięki uruchomionym programom dofinansowującym inwestycje drogowe, w roku 2021 Powiatowi Myśliborskiemu udało się pozyskać wsparcie finansowe, które otworzyło drogę do realizacji zadania. Ostatecznie w dniu 2 września 2021 roku Zarząd Powiatu w Myśliborzu podpisał umowę z firmą Maldrobud Sp. z o.o. Sp.k. na przebudowę drogi.

Droga powstała dzięki finansowemu zaangażowaniu wielu podmiotów:

1. Powiat Myśliborski na realizację zadania przeznaczył kwotę w wysokości  1.580.806,67 zł;
  2. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg udzielił wsparcia finansowego w wysokości 1.996.863,16 zł;
  3. Eko-Myśl Sp. z o.o. wsparła realizację zadania darowizną w wysokości 800.000,00 zł;
  4. Gmina Myślibórz udzieliła pomocy finansowej na realizację przedmiotowego zadania w formie dotacji celowej w wysokości 500.000,00 zł.

W ramach przebudowy :

• Poszerzono jezdnię do 6,00 m,
  • Wzmocniono konstrukcję drogi zwiększając jej nośność,
  • Wybudowano chodniki w obszarze zabudowanym miejscowości,
  • Wybudowano dwie zatoki autobusowe,
  • Przebudowano zjazdy do prywatnych nieruchomości,
  • Przebudowano system odwodnienia drogi;
  • Wybudowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci elementów uspokojenia ruchu drogowego – wyniesione przejście dla pieszych oraz tzw. „szykana”.

Łączny koszt zadania związanego z przebudową drogi wyniósł 4.877.669,83 zł.

przecięcie wstęgi otwierającej drogę powiatową Dalsze

Wojewoda Zachodniopomorski, Poseł, Starosta Myśliborski