Podpisanie umowy na realizację inwestycyjnych zadań drogowych na terenie gmin Dębno, Myślibórz i Boleszkowice

W czwartek 17 maja 2023 roku Zarząd Powiatu w Myśliborzu, reprezentowany przez Andrzeja Potyrę – Starostę Myśliborskiego oraz Alicję Prill – Wicestarostę, podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych oraz budowa chodnika w gminach: Dębno, Myślibórz i Boleszkowice”. W ramach umowy zostaną wykonane następujące zadania:

1. „Przebudowa drogi nr 1418Z Dębno-Grzymiradz Etap I” – modernizacją zostanie objęty odcinek drogi powiatowej o łącznej długości ok. 0,7 km prowadzącej z Dębna do miejscowości Grzymiradz (gmina Dębno). W ramach zadania zostanie wykonana kompleksowa przebudowa drogi tj. poszerzenie istniejącej jezdni do wymaganych parametrów, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, przebudowa zjazdów, wykonanie kanalizacji deszczowej.
  2. „Modernizacja drogi nr 2122Z Chłopowo-Pniów-Nawrocko Etap I” – modernizacją zostanie objęty odcinek drogi powiatowej o łącznej długości ok. 2,0 km pomiędzy miejscowościami Chłopowo i Pniów (gmina Myślibórz). W ramach zadania zostanie wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna, utwardzone pobocza i odtworzony zostanie system odwodnienia pasa drogowego.
  3.  „Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2137Z w m. Boleszkowice” – w ramach zadania zostanie wybudowany ciąg chodnikowy na długości ok. 0,23 km w miejscowości Boleszkowice (ulica Leśna). Wraz z chodnikiem zostaną przebudowane zjazdy z drogi powiatowej.

Wykonawcą wszystkich zadań jest firma Eurovia Polska Spółka Akcyjna z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu poprzedzającym zawarcie umowy. Ze strony wykonawcy umowę podpisali Paweł Knap oraz Arkadiusz Grześkowiak.

Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 5.791.393,01 zł  brutto. Termin wykonania zadania planowany jest na 15 listopad 2023 roku.

Realizacja tego zadania możliwa jest dzięki pozyskaniu w ramach  „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja 2” dofinansowania w wysokości 4.400.000,00 zł.

Pozyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych pokrywa 75,97% kosztów związanych z tym projektem.