Podpisanie umowy na realizację przebudowy drogi

W dniu 2 września br. w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Myśliborskim a firmą Maldrobud Sp. z o.o. Sp.K., na realizację zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2125Z od drogi krajowej nr 23 do końca miejscowości Dalsze”. Powiat Myśliborski reprezentowali Starosta - Andrzej Potyra, Wicestarosta - Alicja Prill oraz Członek Zarządu Powiatu - Mariusz Norsesowicz, natomiast firmę Maldrobud reprezentował Prezes Zarządu - Łukasz Malinowicz. Wartość zadania inwestycyjnego opiewa na kwotę 3.976.726,32 zł.

Zadanie obejmuje  przebudowę drogi powiatowej nr 2125Z na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 23 do końca miejscowości Dalsze. W ramach inwestycji zostanie wykonane m.in. odwodnienie, poszerzenie jezdni do 6 m wraz z poprawą jej nośności, przebudowa istniejących zjazdów oraz skrzyżowań, budowa chodnika (w obszarze zabudowanym miejscowości Dalsze), budowa elementów uspokojenia ruchu na wjeździe do miejscowości Dalsze oraz budowę wyniesionego przejścia dla pieszych.

Zadanie inwestycyjne realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dodatkowo wsparte finansowo przez firmę „Eko-Myśl” Sp. z o.o. z siedzibą w Dalszem oraz Gminę Myślibórz.

Prace związane z przebudową drogi potrwają do 02.08.2022r. Inwestycja ta znacząco wpłynie na poprawę jakości infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Myśliborskiego.