Podpisanie umowy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

„Podpisanie umowy w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program inwestycji strategicznych – edycja 3 - PGR”

W czwartek 16 marca 2023 roku Zarząd Powiatu w Myśliborzu, reprezentowany przez Andrzeja Potyrę – Starostę Myśliborskiego oraz Alicję Prill – Wicestarostę, podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych oraz budowa i modernizacja chodników w gminach: Barlinek, Dębno i Nowogródek Pomorski”. W ramach umowy zostaną wykonane następujące zadania:

1. „Modernizacja drogi powiatowej nr 2155Z na odcinku Barlinek-Żydowo” – modernizacją zostanie objęty odcinek drogi powiatowej o łącznej długości 1,79 km na terenie gminy Barlinek. W ramach zostanie kompleksowo przebudowana ulica Św. Bonifacego w Barlinku, natomiast na pozostałym odcinku droga otrzyma nową nawierzchnię bitumiczną oraz utwardzone pobocza.
  2. „Modernizacja chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2111Z w m. Rychnów Etap I” – modernizacją zostanie objęty odcinek chodnika o długości ok. 0,25 km w centrum miejscowości Rychnów (gmina Barlinek). W ramach zadania zostanie wymieniona nawierzchnia istniejącego chodnika oraz zostaną przebudowane zjazdy z drogi powiatowej.
  3. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1418Z Dębno-Grzymiradz Etap II” – przebudową zostanie objęty odcinek drogi o łącznej długości ok. 1,7 km prowadzącej z Dębna do miejscowości Grzymiradz (gmina Dębno). W ramach zadania zostanie wykonana kompleksowa przebudowa drogi tj. poszerzenie istniejącej jezdni do wymaganych parametrów, ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, przebudowa zjazdów i skrzyżowań, budowa chodnika w Grzymiradzu i wykonanie nowego systemu odwodnienia pasa drogowego.
  4. „Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2116Z w m. Karsko” – w ramach zadania zostanie wybudowany nowy ciąg chodnikowy na długości ok. 0,25 km w miejscowości Karsko (gmina Nowogródek Pomorski). Wraz z chodnikiem zostaną przebudowane zjazdy z drogi powiatowej.

Wykonawcą wszystkich zadań jest firma Maldrobud Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Myśliborzu, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu poprzedzającym zawarcie umowy. Ze strony wykonawcy umowę podpisał Łukasz Malinowicz – Prezes Zarządu.

Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 7.384.828,69 zł  brutto. Termin wykonania zadania planowany jest na 15 listopad 2023 roku.

Realizacja tego zadania możliwa jest dzięki pozyskaniu w ramach  Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia – PGR dofinansowania w wysokości 4.900.000,00 zł.

Pozyskane dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych pokryło 66,35% kosztów związanych z tym projektem.