Podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej numer 2110Z pomiędzy miejscowościami Głazów i Renice

logo

W dniu 30 listopada 2023r. Starosta Myśliborski Andrzej Potyra uczestniczył w uroczystości podpisania z Wojewodą Zachodniopomorskim umowy na dofinansowanie działań związanych z poprawą jakości  infrastruktury drogowej. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD)  przeznaczonego na modernizację i przebudowę dróg lokalnych wsparcie finansowe otrzymało realizowane przez Powiat Myśliborski zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2110Z w miejscowości Głazów”.

Przebudową zostanie objęty odcinek drogi o długości 0,678 km łączącej miejscowości Renice i Głazów. Inwestycja swoim zakresem obejmuje wykonanie nowej, wzmocnionej nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,0 m, wybudowanie ciągu chodnikowego, przebudowę istniejących skrzyżowań i zjazdów oraz modernizację istniejącego przystanku komunikacyjnego.

Wartość zadania wskazana we wniosku o dofinansowanie została oszacowana na kwotę 3.490.574,85 zł, z czego kwotę 1.745.287,42 zł stanowi przyznana dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (co odpowiada wysokości 50% szacowanej wartości zadania).

Zadanie zostało przewidziane do realizacji w latach 2024-2025. Wkrótce rozpocznie się procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy zadania.

podpisanie umowy