Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby modernizacji odcinka drogi powiatowej nr 2135Z (ulica Ogrodowa) w miejscowości Cychry

W dniu 8 lutego 2024r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej na potrzeby wykonania odwodnienia pasa drogowego drogi powiatowej nr 2135Z na odcinku przebiegającym w obszarze zabudowanym miejscowości Cychry (ciąg ulicy Ogrodowej o długości ok. 0,2 km). W ramach opracowywanej dokumentacji zaprojektowany zostanie system odwodnienia pasa drogowego oraz wymiana nawierzchni drogi powiatowej. Jest to odpowiedź Zarządu Powiatu na liczne wnioski mieszkańców miejscowości Cychry alarmujące o gromadzeniu się na jezdni wód opadowych, co często doprowadzało do braku możliwości przejazdu przez zalaną jezdnię.

Wykonawcą zadania jest firma VIA Projekt Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, natomiast termin złożenia gotowej dokumentacji wyznaczono najpóźniej do dnia 16.12.2024r. Wartość usługi została wyceniona na kwotę 49.815,00 zł.

droga cychry droga w Cychrach