Poprawiamy bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze powiatowej nr 2161Z.

W najbliższych dniach rozpocznie się montaż dwóch progów zwalniających na drodze powiatowej nr 2161Z w ramach prowadzonych działań zarządcy drogi w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Progi zostaną zamontowane w następujących lokalizacjach:

1. Myślibórz – ulica Celna: próg zwalniający zostanie zamontowany w okolicach przejścia dla pieszych łączącego dwa kompleksy cmentarne; (mapa)
  2. Kierzków: próg zwalniający zostanie zamontowany na wysokości budynku szkoły podstawowej. (mapa)

Celem działań podjętych przez zarządcę drogi jest wprowadzenie lokalnego ograniczenia prędkości w miejscach szczególnie niebezpiecznych dla pieszych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci oraz osób starszych.

Zadanie w całości realizowane jest ze środków własnych Powiatu Myśliborskiego.