Powiat Myśliborski inwestuje w rozwiązania sprzyjające poprawie bezpieczeństwa pieszych

razem bezpieczniej

Wojewoda Zachodniopomorski zakończył procedurę naboru projektów na 2024 rok przewidzianych do dofinansowania w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”, którego głównym celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa poprzez wsparcie inicjatyw lokalnych. W tym roku można było zgłaszać projekty dotyczące dwóch celów szczegółowych tj.:

Cel szczegółowy nr 1 – Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzonych lokalnych systemów bezpieczeństwa.

Cel szczegółowy nr 2 – Podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania.

Organizator naboru wniosków, jako priorytetowe zarekomendował potraktować działania związane z budową/modernizacją/doposażeniem przejść dla pieszych (Cel szczegółowy nr 1).

W związku z powyższym Zarząd Powiatu w Myśliborzu podjął decyzję o złożeniu trzech wniosków o dofinansowanie projektów modernizacji przejść dla pieszych (budowa doświetlenia oraz montaż nowego oznakowania) w następujących lokalizacjach:

1. Barlinek: 4 przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1576Z (ulica Szosowa);
  2. Dębno: 4 przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2136Z (ulica Chojeńska);
  3. Myślibórz: 4 przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2161Z (ulice Łużycka i Ogrodowa).

Zarząd Powiatu liczy na pozytywne rozstrzygnięcie konkursu i udzielenie dofinansowania dla każdego z wyżej wymienionych projektów. Zgodnie z założeniami programu realizacja zadania powinna się zakończyć jeszcze w roku bieżącym.