Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu realizuje projekt pt. „Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy w powiecie myśliborskim (I)”

Projekt realizowany jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, Priorytetu 6 Fundusze Europejskie na rzecz aktywnego Pomorza Zachodniego, Działania 6.1 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy – projekty Powiatowych Urzędów Pracy

Wsparcie w ramach projektu skierowane jest do 119 klientów PUP w Myśliborzu, znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, zamieszkałych na terenie powiatu myśliborskiego, w tym w szczególności: osób w wieku 18-29 lat, osób w wieku 55 lat i więcej, osób długotrwale bezrobotnych, kobiet, osób o niskich kwalifikacjach i/lub kompetencjach oraz osób z niepełnosprawnościami.

Cel projektu: zwiększenie możliwości zatrudnienia klientów PUP w Myśliborzu wyłącznie znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, zamieszkałych w powiecie myśliborskim.

Formy wsparcia:

1. Indywidualny Plan Działania, poradnictwo zawodowe  lub pośrednictwo pracy
  2. staże zawodowe
  3. szkolenia/bony szkoleniowe
  4. prace interwencyjne
  5. jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
  6. bony na zasiedlenie

Rezultaty projektu:
- min. 20% uczestników/czek projektu (UP) uzyska kwalifikacje po opuszczeniu programu
- min. 45% UP podejmie zatrudnienie/samozatrudnienie po opuszczeniu programu
- minimalny poziom efektywności zatrudnieniowej - 60%.

Wartość projektu: 1.964.514,42 zł
Wysokość wkładu EFS+: 85%
Okres realizacji projektu: 01.01.2023 r. - 30.06.2024 r.

Szczegółowych informacji udziela:
Izabella Balcerzak – Koordynator projektu
tel. 95 746 77 59, tel. kom. 883 553 168
e-mail: izabella.balcerzak@pupmysliborz.pl
oraz Doradcy klienta

Projekt: Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy w powiecie myśliborskim (I) współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, Osi priorytetowej 6 Fundusze Europejskie na rzecz aktywnego Pomorza Zachodniego, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy - projekty Powiatowych Urzędów Pracy.