Powstają nowe dokumentacje techniczne na potrzeby realizacji kolejnych inwestycji drogowych

Powiat Myśliborski nie zwalnia tempa i już przygotowuje się do realizacji kolejnych inwestycji drogowych. W 2023 roku zlecono opracowanie dokumentacji projektowych dla następujących zadań inwestyjnych:

1. Przebudowa drogi powiatowej nr 1575Z wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Mostkowo (Gmina Barlinek).

Planowane przedsięwzięcie jest inwestycją o charakterze liniowym (komunikacyjnym) o długości około 0,85 km. W jego wyniku planuje się przebudowę drogi powiatowej nr 1575Z w miejscowości Mostkowo na odcinku od centrum miejscowości do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 156, w ramach której planuje się budowę nowej nawierzchni jezdni poszerzonej do szerokości 6,0 m wykonanej z masy bitumicznej, przebudowę chodników oraz zjazdów indywidualnych (nawierzchnia z kostki betonowej) oraz budowę nowej zatoki autobusowej (nawierzchnia z kostki kamiennej). W ciągu drogi zaplanowano budowę kanalizacji deszczowej oraz montaż urządzeń z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dokumentacja projektowa została w całości wykonana i przekazana dla zarządcy drogi; obecnie trwa postępowanie w przedmiocie uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

1. Modernizacja drogi powiatowej nr 2131Z relacji Wyszyna – Wysoka na odcinku w kilometrażu 1+100 km do 3+424 km (Gmina Boleszkowice).

Zadaniem objęty jest odcinek drogi powiatowej o długości ok. 2,3 km. W jego wyniku planuje się modernizację nawierzchni jezdni z ujednoliceniem szerokości do 4,00 m wraz z budową utwardzonego pobocza o szerokości od 0,75 m do 1,00 m. Ponadto w obszarach zabudowanych miejscowości Wysoka i Wyszyna zaplanowano budowę chodników oraz przebudowę zjazdów. W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu obejmująca budowę progów zwalniających w miejscowości Wysoka. Dokumentacja projektowa została w całości wykonana i przekazana dla zarządcy drogi.

1. Modernizacja dwóch obiektów mostowych w ciągu drogi powiatowej nr 2142Z w miejscowości Namyślin (Gmina Boleszkowice).

Zadaniem objęte są dwa obiekty mostowe zlokalizowane w ciągu drogi powiatowej nr 2142Z w miejscowości Namyślin. W ramach przedsięwzięcia planuje się kompleksowy remont podpór, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji oraz wymianę istniejących pomostów drewnianych na pomosty z płyt kompozytowych. Z obu stron mostów zaplanowano przebudowę drogi z poszerzeniem jezdni do 6 m, natomiast konstrukcję przebudowanych ocinków jezdni przyjęto dla kategorii obciążenia ruchem KR3. W wyniku planowanej inwestycji nastąpi zwiększenie nośności obiektów mostowych z istniejących 10 ton do 16 ton. Dokumentacja projektowa została w całości wykonana i przekazana dla zarządcy drogi.

1. Modernizacja drogi powiatowej nr 2102Z na odcinku Derczewo-Dębiec (Gmina Myślibórz).

Inwestycją objęta jest droga powiatowa o długości ok. 3.15 km na odcinku pomiędzy miejscowościami Derczewo (Gmina Myślibórz) – Dębiec (gmina Lipiany). Projektuje się odtworzenie jezdni o szerokości od 4,00 do 5,00 m (w istniejących parametrach), wykonanie utwardzonych obustronnych poboczy o szerokości 1,00 m oraz utwardzonych zjazdów. W ramach zadania zostanie dodatkowo odtworzony system odwodnienia pasa drogowego, w tym odbudowa zniszczonych rowów odparowujących. Dokumentacja projektowa została w całości wykonana i przekazana dla zarządcy drogi.

1. Modernizacja drogi powiatowej nr 2116Z od granicy powiatu myśliborskiego (m. Chocień) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 151 (Gmina Nowogródek Pomorski).

Zamierzeniem inwestycyjnym objęty jest odcinek drogi powiatowej nr 2116Z o długości ok. 14,4 km. Zadanie zostało podzielone na cztery odrębne etapy umożliwiające realizację zadania w całości, lub każdego etapu samodzielnie. Projektuje się modernizację bitumicznej nawierzchni jezdni z zachowaniem istniejącej szerokości, budowę utwardzonych poboczy (obecnie jest to pobocze nieutwardzone), przebudowę zjazdów oraz odtworzenie systemu odwodnienia drogi. Dokumentacja znajduje się na etapie opracowywania z terminem wykonania planowanym na IV kwartał 2024 roku.

Ponadto w 2024 roku Powiat Myśliborski zamierza zlecić opracowanie dokumentacji technicznych dla następujących zadań inwestycyjnych:

1. Przebudowa drogi powiatowej nr 2116Z i 2158Z w granicach obszaru zabudowanego miejscowości  Płonno (Gmina Barlinek) – kompleksowa aktualizacja posiadanej dokumentacji projektowej.
  2. Przebudowa drogi powiatowej nr 2108Z w m. Sulimierz (Gmina Myślibórz) – kompleksowa aktualizacja posiadanej dokumentacji projektowej.
  3. Wykonanie odwodnienia pasa drogowego wraz z modernizacją nawierzchni drogi powiatowej nr 2135Z (ul. Ogrodowa) w m. Cychry (Gmina Dębno).
  4. Przebudowa mostu na rzece Sinicy w m. Oborzany w ciągu drogi powiatowej nr 2136Z (Gmina Dębno) – kompleksowa aktualizacja posiadanej dokumentacji projektowej.