Przebudowa dróg powiatowych nr 2130Z i 2146Z w miejscowości Różańsko

W dniu 12 września br. w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Myśliborskim a firmą Maldrobud Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Myśliborzu, na realizację zadania pn. „Przebudowa dróg powiatowych nr 2130Z i 2146Z w miejscowości Różańsko wraz z rozbudową niezbędnej infrastruktury”. Powiat Myśliborski reprezentowali Starosta Myśliborski Andrzej Potyra oraz Wicestarosta Alicja Prill, natomiast spółkę Maldrobud reprezentował Prezes Zarządu Łukasz Malinowicz. Wartość zadania wynikająca z zawartej umowy opiewa na kwotę 9.183.539,74 zł.

Zadanie obejmuje kompleksową przebudowę dróg powiatowych nr 2130Z i 2146Z w obszarze zabudowanym miejscowości Różańsko. W ramach zadania zostaną przebudowane drogi powiatowe na odcinku o łącznej długości 1,752 km oraz droga gminna (stanowiąca łącznik w/w dróg) o długości 0,365 km. Powstaną nowe chodniki wraz zjazdami do nieruchomości, gruntownie przebudowana zostanie zatoka autobusowa oraz – co najistotniejsze -  zmodernizowane drogi zostaną uzbrojone w kanalizację deszczową.

Przedmiotowe zadanie jest realizowane przy współudziale finansowym Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Gminy Dębno.

Zgodnie z zawartą umową Wykonawca zobowiązany jest zakończyć prace budowlane do dnia 11.08.2023 r.