Relacja z Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS

Już po raz XI w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myśliborzu zorganizowała Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS Wiedza ratuje życie pod hasłem „Czy wiesz, że?”

15 grudnia 2023 r.  w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu spotkali się uczniowie  reprezentacji szkół ponadpodstawowych by wykazać się swoją wiedzą na temat HIV/AIDS. Byli to najlepsi uczniowie wyłonieni z konkursów przeprowadzonych na poziomie szkolnym. Łącznie w etapie szkolnym wzięło udział 205 uczniów.

Do tegorocznego finałowego etapu konkursu przystąpiło 22 uczniów z 8 szkół na terenie powiatu myśliborskiego:

1. Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu – Liceum,
  2. Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu – Technikum,
  3. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa – Technikum,
  4. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa – Szkoła Branżowa I stopnia,
  5. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. A. Romockiego „Morro” w Barlinku - Liceum,
  6. Zespół Szkół Stowarzyszenie Oświatowego im. Ignacego Łukasiewicza w Dębnie
  7. Zespół Szkół nr 1 im. J. Słowackiego w Dębnie - Liceum,
  8. Zespół Szkół nr 1 im. J. Słowackiego w Dębnie - Technikum.

Wszystkich uczestników i zaproszonych gości przywitała Pani Marzena Smolarek - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu. Następnie uczniowie, po wylosowaniu miejsca, przystąpili do rozwiązywania otrzymanych testów, które składały się z trzech części. Część I - test wielokrotnego wyboru; Część II – krzyżówka profilaktyczna; Część III - pytania otwarte. O zwycięstwie końcowym decydowała łączna liczba punktów zdobytych we wszystkich częściach testu.

W  oczekiwaniu na wyniki testu uczniowie biorący udział w konkursie oraz ich opiekunowie zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez organizatorów - Powiatowa Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Myśliborzu i Starostwo Powiatowe w Myśliborzu.

Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

I Miejsce i nagrodę w postaci Karty Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 500 zł otrzymała Łucja Pieróg - uczennica Liceum w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu.

II Miejsce i nagrodę w postaci Karty Podarunkowej do Media Ekspert o wartości 400 zł otrzymał Dawid Kaźmierczak - uczeń Technikum w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa w Myśliborzu.

III Miejsce i nagrodę w postaci Karty Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 300 zł otrzymała Aleksandra Sapigórska - uczennica Liceum w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu.

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od IV do VIII otrzymali nagrody w postaci Kart Podarunkowych do Media Ekspert o wartości od 250 do 200 zł (w zależności od zajętego miejsca). Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi nagrodami rzeczowymi.

Nagrody wręczyli: Wicestarosta Powiatu Myśliborskiego Pani Alicja Prill oraz Pani Marzena Smolarek - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu.

Nagrody ufundowane zostały przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu, Starostwo Powiatowe w Myśliborzu oraz Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Dębnie i Myśliborzu.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w XII edycji, która odbędzie się za rok. Do zobaczenia!