Relacja z X edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS

Światowy Dzień AIDS obchodzony jest corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. W powiecie myśliborskim obchody Światowego Dnia AIDS przygotowano we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myśliborzu.

1 grudnia 2022 r  przeprowadzono X już edycję Konkursu wiedzy o HIV/AIDS - Wiedza ratuje życie pod hasłem „Czy wiesz, że?””. Konkurs odbył się w murach Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich  w Myśliborzu.

Do tegorocznego finałowego etapu konkursu przystąpiło 18 uczniów  z 6 szkół ponadpodstawowych z powiatu myśliborskiego  wytypowanych w eliminacjach szkolnych w których wzięło udział 158 osób .

1. Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu – Liceum,
  2. Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu – Technikum
  3. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa – Technikum,
  4. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. S. Dariusa i S. Girenasa – Szkoła Branżowa
    I stopnia,
  5. Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. A. Romockiego „Morro” w Barlinku - Liceum,
  6. Zespół Szkół Stowarzyszenie Oświatowego w Dębnie im. Ignacego Łukasiewicza

Wszystkich uczestników i zaproszonych gości przywitała dyrektor Zespołu Szkół w Myśliborzu Pani Beata Fryder, a w imieniu organizatora - Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu uczestników konkursu i ich opiekunów przywitała Pani Maria Soluch - Zastępca PPIS w Myśliborzu. Następnie uczniowie po wylosowaniu miejsca przystąpili do rozwiązywania otrzymanych testów, które składały się z trzech części. Część I - test wielokrotnego wyboru; Część II – krzyżówka profilaktyczna; Część III - pytania otwarte. O zwycięstwie końcowym decydowała łączna liczba punktów zdobytych we wszystkich częściach testu.

W  oczekiwaniu na wyniki testu uczniowie biorący udział w konkursie oraz ich opiekunowie zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez gospodarza Konkursu – Zespół Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu.

Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

I Miejsce i nagrodę w postaci Karty Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 500 zł otrzymała Alicja Frankiewicz - uczennica Zespół Szkół Stowarzyszenie Oświatowego w Dębnie im. Ignacego Łukasiewicza

II Miejsce i nagrodę w postaci Karty Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 400 zł otrzymała Anna Białko uczennica Liceum w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

III Miejsce i nagrodę w postaci Karty Podarunkowych do Media Ekspert o wartości 300 zł otrzymała Łucja Pieróg uczennica Liceum w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Myśliborzu

Uczniowie, którzy zajęli miejsca od IV do XVIII otrzymali r nagrody w postaci Kart Podarunkowych do Media Ekspert o wartości od 150 do 100 zł (w zależności od zajętego miejsca).

Nagrody wręczyli: w imieniu Starosty Myśliborskiego Pani Alicja Prill  - Wicestarosta Myśliborski oraz Maria Soluch Zastępca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu.

Nagrody ufundowane zostały przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myśliborzu, Starostwo Powiatowe w Myśliborzu oraz Gminne Komisje Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  Dębnie i Myśliborzu.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w IX edycji, która odbędzie się za rok. Do zobaczenia!