Rozpoczynają się remonty nawierzchni dróg powiatowych

W dniu 3 kwietnia 2024r. została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych grysami i emulsją asfaltową przy użyciu remonterów”. Wykonawcą zadania jest firma „Roboty ziemne, instalacje sanitarno-kanalizacyjne Tomasz Kusz” z siedzibą w miejscowości Pyrzyce. Zakresem umowy objęto 43 odcinki dróg powiatowych o łącznej długości blisko 200 km, które są obciążone największym ruchem pojazdów. W ramach zleconych prac remontowych nawierzchni asfaltowych zostanie wykonany remont cząstkowy emulsją i grysami pod ciśnieniem (sprzętem specjalistycznym REMONTER typu PATCHER) powstałych ubytków i spękań w nawierzchniach dróg. Umowa przewiduje wbudowanie emulsji i grysów w ilości 350 ton materiału. Wartość umowy została określona na kwotę 215.250,00 zł, a termin końcowy wykonania zadania wyznaczono na dzień 30.06.2024r.

Równolegle do zadań realizowanych przez wykonawcę zewnętrznego, na pozostałych odcinkach dróg nie objętych wyżej wymienioną umową, prace remontowe wykonywane będą przez 2 brygady Wydziału Dróg starostwa, które na ten cel zabezpieczyły emulsję asfaltową w ilości 50 ton oraz grys w ilości 450 ton.