Rusza budowa nowych ścieżek pieszo-rowerowych na terenie Powiatu Myśliborskiego

logo

W dniu 15 grudnia 2023r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu uroczyście podpisano umowy na wykonanie dwóch zadań inwestycyjnych:

1. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej nr 2161Z prowadzącej z Myśliborza do miejscowości Klicko” – zadanie stanowi kontynuację rozpoczętej budowy drogi pieszo-rowerowej prowadzącej z Myśliborza do Klicka. W roku 2023 wykonano pierwszy etap inwestycji obejmujący odcinek ścieżki o długości 0,25 km (odcinek A), natomiast w drugim etapie zostanie wykonany odcinek o długości 1,45 km (odcinek B). Wraz ze ścieżką pieszo-rowerową powstaną 2 nowe przejścia dla pieszych oraz 1 przejazd dla rowerzystów (wszystkie z dedykowanym doświetleniem). Wartość robót budowlanych została wyceniona na kwotę 2.827.286,65 zł;
  2. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze powiatowej nr 2134Z na odcinku Dębno-Mostno” – to całkowicie nowe zadanie inwestycyjne, które swoim zakresem obejmuje budowę drogi dla pieszych i rowerów na odcinku o długości 3,65 km pomiędzy miejscowościami Dębno i Mostno. Wartość zadania została wyceniona na kwotę 5.992.115,40 zł.

Wykonania obu zadań podjęła firma Maldrobud Spółka z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą w Myśliborzu, która złożyła najkorzystniejsze oferty w przetargu poprzedzającym zawarcie umów.

W uroczystości zawierania umów Zarząd Powiatu w Myśliborzu reprezentowali: Andrzej Potyra – Starosta Myśliborski oraz Alicja Prill – Wicestarosta; ze strony Wykonawcy umowę podpisał Łukasz Malinowicz – Prezes Zarządu spółki. W ceremonii uczestniczył także Grzegorz Kulbicki – Burmistrz Dębna, który w tym samym dniu podpisał z Zarządem Powiatu umowę w przedmiocie przekazania przez Gminę Dębno dotacji celowej w wysokości 1.400.000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy miejscowościami Dębno i Mostno.

Realizacja wyżej wymienionych zadań wspófinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) przeznaczonego na poprawę bezpieczeństwa na drogach lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów.