Ruszyły prace przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej w Myśliborzu.

Rozpoczęły się prace budowlane przy ulicy Łużyckiej w Myśliborzu (ciąg drogi powiatowej nr 2161Z) związane z realizacją zadania pn. „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej nr 2161Z prowadzącej z Myśliborza do miejscowości Klicko – odcinek A”. W ramach prowadzonych robót istniejący ciąg chodnikowy na długości ok. 250 m zostanie przebudowany na pełnowymiarową drogę dla pieszych i rowerów. Dodatkowo przebudowane zostaną istniejące zjazdy do nieruchomości oraz skrzyżowania z drogami gminnymi.

Inwestorem zadania jest Powiat Myśliborski. Całkowita wartość inwestycji została oszacowana na kwotę 483.910,50 zł, z czego kwota 34.100,00 zł pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Informujemy jednocześnie, że Powiat Myśliborski podjął starania w celu pozyskania środków na sfinansowanie budowy kolejnego etapu ścieżki pieszo-rowerowej tj. na odcinku od skrzyżowania ulic Gorzowskiej i Łużyckiej do miejscowości Klicko o długości ok. 1,45 km (Odcinek B). W tym celu został złożony wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach podejmowanych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wartość tego zadania została oszacowana na kwotę 2.661.173,27 zł.