Trwają prace budowlane na drogach powiatowych nr 2130Z i 2146Z w miejscowości Różańsko (gmina Dębno).

We wrześniu 2022 r. rozpoczęła się realizacja zadania pn. „Przebudowa dróg powiatowych nr 2130Z i 2146Z w miejscowości Różańsko wraz z rozbudową niezbędnej infrastruktury”. Zakończenie zadania planowane jest na koniec sierpnia 2023 r. W ramach zadania zostaną przebudowane drogi powiatowe na odcinku o łącznej długości 1,752 km oraz droga gminna (stanowiąca łącznik w/w dróg) o długości 0,365 km. Drogi otrzymają nową nawierzchnię bitumiczną oraz kanalizację deszczową, powstaną nowe chodniki i zjazdy do nieruchomości, a istniejąca zatoka autobusowa zostanie gruntownie przebudowana.

W chwili obecnej na zaawansowanym etapie znajdują się prace związane z budową sieci kanalizacji deszczowej, a równolegle do nich rozpoczęły się roboty budowlane związane z przebudową chodnika.

Zadanie inwestycyjne realizuje firma „Maldrobud” Sp. z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą w Myśliborzu.

Przedmiotowa inwestycja jest realizowana ze środków finansowych Powiatu Myśliborskiego przy współudziale finansowym Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Gminy Dębno.

droga w trakcie remontu brak asfaltu

zdjęcie poglądowe materiałów oraz samej drogi w Różańsku

widok chodnika w trakcie remontu