Trwają prace projektowe na potrzeby przeprowadzenia modernizacji drogi powiatowej nr 2116Z

W dniu 16 listopada 2023 r. została podpisana umowa z firmą VIA Projekt Łukasz Szawaryński z siedzibą w Szczecinie w zakresie opracowania dokumentacji projektowej na potrzeby realizacji zadania pn. „Modernizacja drogi powiatowej nr 2116Z od granicy powiatu myśliborskiego (m. Chocień, gmina Nowogródek Pomorski) do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 151 (gmina Barlinek)”.

Zakres inwestycji stanowią następujące odcinki drogi powiatowej nr 2116Z:

1. Remont drogi nr 2116Z na odcinku S3 wiadukt – Karsko, o długości około 6,0 km;
  2. Przebudowa drogi nr 2116Z na odcinku Trzcinna – S3 wiadukt, o długości około 0,3 km;
  3. Remont drogi nr 2116Z na odcinku od skrzyżowania z DW119 do m. Chocień, o długości około 2,7 km;
  4. Remont drogi nr 2116Z na odcinku Karsko – skrzyżowanie z DW151, o długości 5,4 km.

Planowane przedsięwzięcie jest inwestycją o charakterze liniowym (komunikacyjnym) i jest złożone z czterech odcinków. Ze względu na stan istniejący, występujące natężenie ruchu pojazdów oraz zróżnicowanie potrzeb lokalnych modernizacja będzie wykonywana w różnych technologiach i zakresach dla każdego z nich, tak aby zoptymalizować koszty inwestycji. Wykonawca przedstawił dla zarządcy drogi koncepcję techniczną zawierającą wstępne założenia projektowe i obecnie trwają ustalenia szczegółowe, które mają na celu wypracowanie ostatecznego zakresu planowanej inwestycji. Zgodnie z zawartą umową Wykonawca zobowiązany jest przedstawić pełną dokumentację projektową najpóźniej do 30.11.2024 r.

odcinek 1-3odcinek 4