Zakończono zadanie inwestycyjne pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych oraz budowa i modernizacja chodników w gminach: Barlinek, Dębno i Nowogródek Pomorski”.

logo

Przekazano do użytkowania kolejne inwestycje na drogach powiatowych zrealizowane w ramach zadania pn. „Modernizacja i przebudowa dróg powiatowych oraz budowa i modernizacja chodników w gminach: Barlinek, Dębno i Nowogródek Pomorski”. Są to:

1. „Modernizacja drogi powiatowej nr 2155Z na odcinku Barlinek-Żydowo” – modernizacją został objęty odcinek drogi powiatowej o łącznej długości 2,28 km na terenie gminy Barlinek. W ramach została przebudowana ulica Św. Bonifacego w Barlinku, natomiast na pozostałym odcinku droga otrzymała nową nawierzchnię bitumiczną oraz utwardzone pobocza. Wartość robót budowlanych wyniosła 2.887.880,84 zł.
  2. „Modernizacja chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2111Z w m. Rychnów Etap I” – modernizacją został objęty chodnik o długości ok. 0,25 km w centrum miejscowości Rychnów (gmina Barlinek). W ramach zadania wymieniono nawierzchnię istniejącego chodnika oraz przebudowano zjazdy z drogi powiatowej. Wartość robót budowlanych wyniosła 381.610,93 zł.
  3. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1418Z Dębno-Grzymiradz Etap II” – przebudową został objęty odcinek drogi o łącznej długości ok. 1,7 km prowadzącej z Dębna do miejscowości Grzymiradz (gmina Dębno). W ramach zadania wykonano kompleksową przebudowę drogi tj. poszerzono istniejącą jezdnię do wymaganych parametrów, ułożono nową nawierzchnię bitumiczną, przebudowano zjazdy i skrzyżowania, wybudowano chodnik w Grzymiradzu i wykonano nowy system odwodnienia pasa drogowego. Wartość robót budowlanych wyniosła 3.987.732,34 zł.
  4. „Budowa chodnika w pasie drogi powiatowej nr 2116Z w m. Karsko” – w ramach zadania wybudowano nowy ciąg chodnikowy na długości ok. 0,25 km w miejscowości Karsko (gmina Nowogródek Pomorski). Wraz z chodnikiem przebudowano zjazdy z drogi powiatowej. Wartość robót budowlanych wyniosła 297.170,60 zł.

Wykonawcą wszystkich wyżej wymienionych zadań była firma Maldrobud Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa z siedzibą w Myśliborzu. Łączna wartość wykonanych robót budowlanych wyniosła 7.554.394,71 zł brutto.

Realizacja tego zadania była możliwa dzięki pozyskaniu w ramach  „Rządowego Funduszu Polski Ład: Program inwestycji strategicznych – edycja 3 - PGR” dofinansowania w postaci dotacji celowej w wysokości 4.900.000,00 zł.

Wsparcia finansowego udzieliła również Gmina Barlinek, która przekazała dotację celową w wysokości 40.000,00 zł z przeznaczeniem na modernizację chodnika w miejscowości Rychnów.