Modernizacja drogi powiatowej pomiędzy miejscowościami Ożar i Strąpie (gmina Barlinek)

Ruszyły prace związane z realizacją II etapu modernizacji drogi powiatowej nr 2152Z pomiędzy miejscowościami Ożar i Strąpie na terenie gminy Barlinek. W ramach wykonywanego zadania na odcinku o długości ok. 1,36 km zostanie wybudowana nowa nawierzchnia bitumiczna wraz z utwardzonym obustronnym poboczem.

Inwestycja realizowana jest przez Powiat Myśliborski ze środków własnych Powiatu, dotacji celowej Gminy Barlinek w wysokości 484.473,60 zł oraz dotacji otrzymanej ze środków budżetu województwa zachodniopomorskiego przeznaczonej na zadania związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych w wysokości 796.631,92 zł. Roboty drogowe wykonuje firma Przedsiębiorstwo Drogowo-Usługowe „DROMAX” Ryszard Kobierski, Karol Kobierski s.c. ze Strzelec Krajeńskich. Szacunkowa wartość robót drogowych opiewa na kwotę 1.659.053,52 zł.