Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 2110Z w miejscowości Głazów (gmina Myślibórz)

rfrd

W dniu 20 marca 2024r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myśliborzu uroczyście podpisano umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2110Z w miejscowości Głazów”. Zadanie zrealizuje firma Maldrobud Spółka z o.o. Spółka komandytowa z siedzibą w Myśliborzu, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu poprzedzającym zawarcie umowy. W uroczystości podpisania umowy Zarząd Powiatu w Myśliborzu reprezentowali: Andrzej Potyra – Starosta Myśliborski oraz Alicja Prill – Wicestarosta; ze strony Wykonawcy umowę podpisał Łukasz Malinowicz – Prezes Zarządu spółki.

W ramach realizowanej inwestycji na odcinku ok. 0,7 km zostanie wybudowana nowa jezdnia bitumiczna o wzmocnionej nawierzchni przystosowanej do obsługi ruchu ciężkich pojazdów, które na co dzień przejeżdżają tym odcinkiem drogi do pobliskiej wytwórni mas bitumicznych (średnie natężenie ruchu pojazdów 1100/dobę). Szerokość nowej jezdni wyniesie 6,0 m (obecnie jezdnia posiada nieregularną szerokość od 3,5 m do do 4,7 m); na całej jej długości zostaną przebudowane zjazdy do posesji, które otrzymają nawierzchnię z kostki betonowej a skrzyżowanie z drogą gminą oraz zjazdy na pola i drogi wewnętrzne otrzymają nawierzchnię bitumiczną. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych wzdłuż posesji zaprojektowano 1,5 m pobocze utwardzone z kostki betonowej.

Zgodnie z zawartą umową wartość robót budowlanych wyceniono na kwotę 3.135.472,29 zł. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania prac w terminie 11 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy. Na realizację zadania Powiat Myśliborski otrzymał dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 50% wartości inwestycji.

Plan orientacyjny