Promowanie rodzicielstwa zastępczego na Dożynkach gminno-powiatowych 2022

Logotypy Europejskiego Funduszu Spoełecznego

Święto Plonów to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy, to najważniejsze w roku święto rolników, które jest uwieńczeniem ich trudu.Gminno – powiatowe dożynki odbyły się w dniu 10.09.2022 r. w Golenicach. Są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i prośbą
o urodzaj w przyszłych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania rolników z całego Powiatu Myśliborskiego.Wydarzenie rozpoczęło się barwnym korowodem. Rolnicy podziękowali za tegoroczne plony, a wszyscy mogli liczyć na piękną dla oka rywalizację na najpiękniejsze wieńce dożynkowe i występy zespołów ludowych. Nie zabrakło również okazji do skosztowania regionalnych specjałów. W obchodach uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych oraz gminnych. W wydarzeniu brali również udział pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu, którzy w ramach projektu ,,Rodzina jest najważniejsza 2019-2023” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, promowali rodzicielstwo zastępcze.

Anna Norsesowicz
PCPR w Myśliborzu