W dniu 1 stycznia 2022 roku  w ramach systemu nieodpłatnej pomocy uruchomiony został projekt punktów specjalistycznych, w których odbywają się dyżury specjalistyczne w dedykowanych punktach w całej Polsce.

Jeżeli potrzebujesz porady specjalisty z jednej ze wskazanych na liście dziedzin, możesz zarejestrować się na wybrany dyżur specjalistyczny - niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.

Jeżeli nie możesz skorzystać z porady stacjonarnie – umów się na wizytę zdalną (czyli przy użyciu środków porozumiewania się na odległość takich jak telefon lub komunikator internetowy). Lista wspomnianych dziedzin i punktów została dodana w załączniku.

W celu umówienia wizyty możesz skorzystać ze strony do zapisów https://np.ms.gov.pl/zapisy, lub odszukaj na stronie internetowej właściwego powiatu numer do zapisów telefonicznych albo odpowiedni adres e-mail.

Jeżeli jesteś wykonawcą pomocy i jesteś specjalistą we wskazanych dziedzinach i chcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z beneficjentami spoza swojego powiatu – skontaktuj się z właściwym Starostą lub Ministerstwem Sprawiedliwości i utwórz kolejny dyżur specjalistyczny.

W razie pytań związanych z programem skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za projekt w Departamencie Strategii i Funduszy Europejskich: Marcinem Noskowskim (nr tel. 538-623-553, Marcin.Noskowski@ms.gov.pl).

Aktualną listę dyżurów specjalistycznych na rok 2022 znajdziesz pod adresem  https://np.ms.gov.pl/aktualnosci/Komunikat,54.

Dyżury specjalistyczne - LISTA 7.02.2022 r..docx

 

Szanowni Państwo,

Na stronie internetowej fundacji, dostępne są zakładki powiatów/Miast z którymi współpracujemy w ramach udzielania NPP/NPO.

http://fundacja.togatus.pl/punktypomocyprawnej/

Ponadto zapraszamy na stronę fundacji:

facebooka https://www.facebook.com/fundacja.togatus/
youtube https://www.youtube.com/channel/UCKOKk-tWpe0cPLcEYzvm5jA/videos
instragram https://www.instagram.com/fundacja_togatus_pro_bono/

Na stronie Fundacji Togatus Pro Bono pojawił się marcowy artykuł pt. „Przemoc domowa” wraz ze wzorami pism.

Link: http://fundacja.togatus.pl/przemoc-domowa/
Link Facebook: https://www.facebook.com/fundacja.togatus